A fogaskerekű történetéről nyitott kiállítást a Hegyvidéki Helytörténeti Gyűjtemény és a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum. Az eredeti relikviákat is felvonultató gyűjtemény, a Lóvasút Kulturális és Rendezvényközpontban kapott helyet.
Kiállítás nyílt a 150 éves fogaskerekűről
