Budai Híradó 2022. április 18.

Az #ukrajnai #háború a #budapesti #albérletárakra is hatással van, szinte történelmi csúcsot értek el az utóbbi hetekben. Jelentősen nőtt ugyanis a kereslet a kiadó lakások iránt.

Egy hónap alatt már több mint háromezer látogatót fogadott a #Nemzeti #Levéltár új #levéltár#pedagógiai #központja. Az iskolások interaktív módon ismerkedhetnek meg a kutatók munkájával és az intézményben őrzött levéltári dokumentumokkal.

188 éve, 1834 áprilisában haladt át először a Vaskapu Szoroson az Argo nevű gőzhajó. Ez pedig szimbolikus esemény volt, mert ez után épült ki a dunai összeköttetés Bécs, Pest-Buda és Konstantinápoly között. A #Gül #Baba #Kuturális #Központ új #kiállításán most nemcsak az Argo nevet viselő hajóról tudhatnak meg érdekességeket, de a #dunai #gőzhajózás fejlődését is megismerhetik.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

A weboldalon a minőségi felhasználói élmény érdekében sütiket használunk.