Budai Híradó 2022. augusztus 11.
Újabb fontos szakaszához érkezett a #Lánchíd #felújítása. Az útpálya alapja már teljesen a helyére került és a vasszerkezetek korrózió-védelmével, illetve a festéssel is jól haladnak a szakemberek. Információink szerint a pilonokon is az utolsó javításokat végzik és év végére már autózhatunk a hídon.
Az eddigi tapasztalatok alapján kifejezetten sikeresnek mondható a #méhbarát #hegyvidék #projekt, amely újabb programokat kínál majd az új tanév kezdetétől. Az unió által támogatott nemzetközi együttműködés az itt élők gondolkodását és a beporzó rovarok életfeltételeit is szeretné megváltoztatni.
Két év kihagyás után ismét megrendezik a 24. #Hegyvidéki #Nemzetközi #Művésztelepet. Az egyhetes alkotótáborba az idei évben is hazai és határon túli magyar területekről érkező alkotók mellett Franciaországban és Németországban élő magyar képzőművészek kaptak meghívást.