Az elmúlt hetekben némileg mérséklődött a #légúti #betegségben szenvedők száma. A #háziorvosok tapasztalatai szerint egyre kevesebb a covid-fertőzött is, és azon belül szinte nagyon kevés a komolyabb, gyógyszeres kezelést igénylő eset. A légúti betegségek tünetei a korábbi évekéhez hasonlóak, ám a gyógyulási idő hosszabb lett.
Több mint 8 milliárd forint értékű #kerékpárút #épülhet ebben az évben a fővárosban. Az európai unió támogatásával tervezett beruházás főleg a 2, a 3. és a 13 kerületben növeli a kiépített kerékpárutak hosszát, ám a fejlesztések során a biztonságra is törekszenek a tervezők, ezért több közlekedési csomópont átalakítására is sor kerül majd.
Az Anna-réti szánkópálya mellett kialakított #sífutópályát a kísérleti időszakban 700 méteres hosszon próbálhatják ki a #téli #sportok szerelmesei, ám február 8-án már egy 1000 méteres pályán versenyeznek az ország legjobb sífutó növendékei – a diákolimpián.